Bize Ulaşın: +90 370 712 7060 - E-Mail: safir@safirkonak.com

HAKKIMIZDA

30 seneyi aşkın bir süre İstanbul' da denizcilik sektöründeki özverili çalışmalarımızdan sonra küçük ve sevimli bir ilçeye yerleşip, sakin, dingin, huzurlu bir yaşam kurarak kendimizi ödüllendirmek istedik. 2002 yılında 2-3 günlük bir gezi ile Safranbolu'ya geldik. Geliş o geliş!...

Restorasyonu ile 3.5 sene uğraştığımız konaklardan bir tanesini kendi yaşamımıza ayırıp kendimizi ödüllendirdik, diğerini ise konuklarımızı ağırlamak için SAFİR KONAK olarak hizmete sunduk. 

Eylül 2006' da 7. ALTIN SAFRAN ULUSLARARASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ kapsamında , '' EN İYİ RESTORE EDİLEN EV ONUR ÖDÜLÜ '' 'ne layık görülen konaklarımız Safranbolu ve Osmanlı mimarisinin özelliklerini taşımaktadır..

Tuğrul & Ufuk Ural


Müze kent Safranbolu' nun tarihi sayfiyesi Bağlar semtinin Köyiçi meydanında yer alan SAFİR KONAK, 9 odası ile 21 yatak kapasitesine sahiptir. Sade ve özgün döşenmiş olan,  İKRAM ODASI , OCAK ÜSTÜ , ÇARDAK ALTI, UZUN ODA , GELİN ODASI , BAŞ ODA , ÇARDAKLI ODA , CUMBA YANI  ve  TAŞ ODA  adlarını taşıyan odalarımızda  daimi sıcak su, duş, WC, uydu TV, telefon ve ücretsiz WI-FI bağlantısı bulunmaktadır.

Tuğrul & Ufuk Ural


Konuklarımızla yaptığımız doyumsuz sohbetler, onlara sunmaya çalıştığımız sakin ve huzurlu bir tatil ve sonrasında aldığımız güzel ve gururumuzu okşayıcı eleştiriler bizleri mutlu kılıyor. Kendi ellerimizle yapmış olduğumuz ev reçellerimizi, böreklerimizi, kurabiyelerimizi ve leziz yöresel tatlarımızı sunarken, evimize gelmiş olan konuklarımızı ağırlarken duyduğumuz hazzı yaşıyoruz.

Safranbolu'da  her gün ayrı bir güzellik keşfedilir ve gerek asırlara dayanan yaşam kültürü, gerekse doğası ve jeolojik yapısı ile bizlere her seferinde yeni tatlar sunar. Sizleri de sadece Türkiye’nin değil, dünyanın bu eşsiz yöresinde bu güzellikleri tatmanız için bekliyoruz..

Sevgiyle ve sağlıcakla kalın ...